IDFI-ის წარმომადგენელმა, კამპანიის - „რუსეთს უნდა ომი, და არა დასავლეთს“ - ფარგლებში, გორში მოხსენება წარადგინა
კოალიციამ ინფორმაციის სანდოობისთვის, აგვისტოს ომის 14 წლისადმი მიძღვნილი კამპანიის - „რუსეთს უნდა ომი, და არა დასავლეთს“ ფარგლებში დასკვნითი ღონისძიება გამართა. IDFI-სა და ZINC Network-ის ერთობლივი ილუსტრაციების კონკურსის შედეგად გამოვლენილი ნაშრომის საფუძველზე, გორში გაიხსნა აგვისტოს ომისადმი მიძღვნილი გრაფიტი. ასევე გაიმართა პანელური დისკუსია იმ გამოწვევებზე, რომელიც რეგიონში დეზინფორმაციის გავრცელების კუთხით დგას.
დისკუსიის ფარგლებში კოალიციის წევრებმა, ადგილობრივ მოქალაქეებთან და მოწვეულ სტუმრებთან  ერთად განიხილეს რუსული დეზინფორმაციისა და პროპაგანდის გამოწვევები საქართველოში 2008 წლის ომისა და უკრაინაში რუსეთის სრულმასშტაბიანი ომის დაწყების ფონზე.
მეორე პანელური დისკუსიის ფარგლებში, განხილული იყო USAID-ის დახმარებით  შიდა ქართლის რეგიონში განხორციელებული პროექტების: „სოლიდარობის ბრენდინგი“, „გორის ახალი იდენტობა“ და „უჩინარი გმირების“ შედეგები. პროექტი „სოლიდარობის ბრენდინგი“ ხორციელდება Georgian Information Integrity Program(GIIP) (კოალიცია ინფორმაციის სანდოობისთვის) / USAID დაფინანსებით.  პროექტის მიზანია ჩამოაყალიბოს ახალი ბრენდის იდენტობა, რომელიც გამოხატავს ფიზიკურ და ემოციურ სოლიდარობას ადმინისტრაციულ საზღვართან მცხოვრები მოსახლეობის მიმართ და ხელს შეუწყობს აღნიშნული ტერიტორიის გასწვრივ შექმნილ წარმოებულ პროდუქციას.
პროექტი “გორის ახალი იდენტობა” ხორციელდება ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მიერ და იგი მიზნად ისახავს საზოგადოებაში ქალაქის შესახებ ისტორიული და თანამედროვე წყაროების დამუშავების შედეგად, ალტერნატიული იდენტობის შეთავაზებას. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში, IDFI-ს წარმომადგენელმა ნინო გოზალიშვილმა საზოგადოებას წარუდგინა ვებგვერდი www.gorimaps.ge , რომლის საშუალებითაც ქალაქ გორის რუკაზე გაკეთებული სპეციალური აღნიშვნებით შესაძლებელია ინფორმაციის მიღება კონკრეტული ადგილის შესახებ.
პროექტის ერთ-ერთი შემადგენელი ნაწილი იყო გრაფიტიც. გრაფიტი, რომლის იდეა კოალიციის წევრმა ორგანიზაციამ IDFI-მ, ZINC Network-ისა და USAID-ის დახმარებით განახორციელა, გორში მხატვარმა ლია უკლებამ შეასრულა და იგი აგვისტოს ომს ეძღვენება. ხოლო “უჩინარი გმირები” წარმოადგენს, პროექტს რომლის ფარგლებში ადგილობრივმა მედიამ შექმნა 7 ფილმი მავთულხლართებთან მცხოვრები მოსახლეობის ცხოვრების, გამოწვევებისა და თავდადების შესახებ.

The Information Integrity Coalition held the final event within the campaign dedicated to the 14th since the August war - "Russia wants war, not the West". On the basis of the work revealed as a result of the joint illustration competition of IDFI and ZINC Network, a graffiti dedicated to the August War was opened in Gori. A panel discussion was also held on the challenges of spreading disinformation in the region.
In the framework of the discussion, coalition members, together with local citizens and invited guests, discussed the challenges of Russian disinformation and propaganda against the backdrop of the 2008 war in Georgia and the start of Russia's full-scale war in Ukraine.
Within the framework of the second panel discussion, the results of the projects implemented in Shida Kartli region with the help of USAID: "Solidarity Branding", "New Identity for the City of Gori" and "Invisible Heroes" were discussed. The project "Solidarity Branding" is carried out financially by the Georgian Integrity Coalition Program (GIIP) and USAID. The project aims at creating the identity of a new brand, which expresses physical and emotional solidarity towards the people living near the administrative border and supporting the production which is formed across this territory.
The project "New Identity of Gori" is implemented by the Institute for the Development of Freedom of Information (IDFI) and it aims to offer an alternative identity to the society as a result of the processing of historical and modern sources about the city of Gori.
Within the framework of the mentioned project, IDFI representative Nino Gozalishvili presented to the public the website www.gorimaps.ge, through which it is possible to obtain information about a specific place by means of special markings made on the map of Gori city.
One of the components of the project was graffiti. The graffiti, whose idea was implemented by the coalition member organization IDFI, with the help of ZINC Network and USAID, was created by the artist Lia Ukleba in Gori and is dedicated to the August War. And "Invisible Heroes" is a project within the framework of which the local media created 7 films about the life, challenges and dedication of the population living near the barbed wire.